Zbog aktuelne situacije sa COVID-19, može doći do kašnjenja u isporuci naručenih artikala.

O pravoslavnim pojmovima RSS Feed

07 Oct Pravoslavni rečnik
admin 0 2111
Alfa i Omega. Prvo i zadnje slovo grčke azbuke, kako kaže Sveto Pismo "Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i Koji beše i Koji će doći, Svedržitelj.” (Otkr.1:8). Ona takođe simbolizuju monogram Hrista.Anatema. Duhovna kazna izopštenja onih koji odbacuju ili izopačuju osnovne istine o veri. Crkva isto može baciti anate..
30 Sep Šta je parastos (zadušnice)?
zecevic 0 8043
Smrt je strašna i užasna stvar, a pogotovu smrt neke veoma drage osobe kao što je to majka ili otac. Da li postoji rešenje problema smrti, postoji. A to rešenje je dao Gospod Isus Hristos. Sva mudrovanja ljudska, sve filosofije i sve religije ovoga sveta pokušavale su i pokušavaće da reše najveću misteriju, najveću tajnu, tajnu smrti. Od kada se čo..
20 Sep Vozdiženje časnog krsta - Krstovdan
zecevic 0 317