Obaveštenje o isporuci.

Putevima ruske monaške duhovnosti - Ksenija Končarević

-40 %
Putevima ruske monaške duhovnosti - Ksenija Končarević

"Svaka se zemlja na svetu graniči sa nekom drugom državom, jedino se Rusija graniči sa Bogom". Ovu je misao izrekao vatreni zaljubljenik u Rusiju, iskreni poštovalac njene duhovnosti i kulture Rajner Marija Rilke. Veliki Dostojevski ovako ispoveda rusko "vjeruju": "Ruski narod živi sasvim u pravoslavlju i njegovim idejama; sem pravoslavlja, nema u njemu ničega, a i ne treba mu, jer je pravoslavlje sve; pravoslavlje je Crkva, Crkva je kruna svega, i to za večnost". Ali tajna ruske zemlje kao mesta Raspeća i mesta Slave možda je najdublje otkrivena ruskoj narodnoj duši.

512 strane, mek

Ova ponuda završava se za:
Dan
Sat