Obaveštenje o isporuci.

Sveti Jovan Rus, sveštenik Jovan Vernezos

Ne postoji dragocenija stvar na svetu od poverenja u volju Božiju, budući da je Bog - Život i Svetlost. I oni koji se nalaze u rukama Božijim, svagda prebivaju u Životu i Svetlosti.

Proučavajući Dela apostolska, Crkvenu istoriju i Žitija svetih, uveravamo se da su Božiji ugodnici, mučenici, is-povednici, svetitelji, proslavljali svojim podvizima Spasitelja Isusa Hrista.

Istorija potvrđuje da su se grobovi svetitelja, njihove mošti, čak i ikone, pokazali kao neiscrpni izvori čudesa.

Knjiga oca Jovana Vernezosa, koju imamo pred sobom, iznosi kratko žitije Svetitelja, a takođe sadrži i samo neka od mnoštva novih, za dušu potresnih čudesa svetog ispovednika pravoslavlja Jovana Ruskog.

Netljene mošti Svetitelja se nalaze u Halkidskoj eparhiji, koja nam je blagodaću Božijom poverena, odakle sija-ju čudesima i svojim prisustvom ukrepljuju Crkvu Hristovu

Izdavač: Manastir Svetog Luke, Bošnjani
Strana: 160