Akcioni plan za COVID-19

Patrologija, Lazar Kubat

Patrologija predstavlja iscrpan pregled patrološke misli, počev od donikejske epohe (od novozavetnog vremena do Prvog vaseljenskog sabora), preko takozvanog zlatnog veka crkvene literature (od Prvog vaseljenskog sabora do Halkidonskog sabora) do vizanijskog perioda (od Halkidonskog sabora do pada Carigrada).

Izvod iz knjige

"Sv. Maksim Ispovijednik je najveći teolog vizantijske epohe. U poslednjih 100 godina objavljen je čitav niz sjajnih radova o životu, djelu i bogoslovlju ovog crkvenog oca. Istraživače prije svega privlače njegove bogoslovsko-filosofske ideje koje tokom vjekova nisu izgubile svoju aktuelnost i dubinu. Veliku ulogu u „otkrivanju“ i popularizaciji Maksimovih originalnih ideja odigrali su ruski patrolog Sergej Epifanovič (†1918) i švajcarski naučnik Hans Urs fon Baltazar (†1988), čiji su radovi „Prepodobni Maksim Ispovijednik i vizantijsko bogoslovlje“ i „Kosmička liturgija“ (Kosmische Liturgie) od fundamentalnog značaja za upoznavanje njegovog stvaralaštva."

Stanje zaliha prikazano na internet stranici može se razlikovati od stanja zaliha u magacinu.  Prilikom pakovanja vaše narudžbine ukoliko utvrdimo da nekih artikala nema na stanju, naši zaposleni će vas obavestiti putem emaila i ponuditi alternativu u drugom sličnom predmetu ili vam taj artikal neće biti naplaćen.

• Težina sa ambalažom: 1,500.00 gr
  • SKU: ***