Zbog aktuelne situacije sa COVID-19, može doći do kašnjenja u isporuci naručenih artikala.

Spomenica dva veka stare crkve u Kragujevcu (1818-2018)

Stara crkva poznata je još kao Miloševa crkva jer je zadužbina kneza Miloša, ali nazivaju je još i Svetotrojičnom crkvom, odnosno, Crkvom silaska Svetog Duha na apostole. Svi su nazivi legitimni. Ne slučajno, njena dva veka poklapaju se sa 200 godišnjicom od proglašenja Kragujevca za prestonicu jer je knez Miloš zapravo, po prenošenju „dvora“ u Kragujevac, želeo da sazida i dvorsku crkvu. Danas je ovaj hram najstarija crkvena bogomolja na području Kragujevca, gde pored ove crkve-zadužbine postoji još 11 hramova, plus obližnji manastir Divostin, koji se takođe, teritorijalno približio jezgru grada.

Spomenica je bogato ilustrovana sa fotografijama, a isporučuje se i sa CD diskom.

Broj strana: 410
Dimenzija: 30x24x3 cm
Pismo: Ćirilica

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
Captcha