Spomenica dva veka stare crkve u Kragujevcu (1818-2018)

Stara crkva poznata je još kao Miloševa crkva jer je zadužbina kneza Miloša, ali nazivaju je još i Svetotrojičnom crkvom, odnosno, Crkvom silaska Svetog Duha na apostole. Svi su nazivi legitimni. Ne slučajno, njena dva veka poklapaju se sa 200 godišnjicom od proglašenja Kragujevca za prestonicu jer je knez Miloš zapravo, po prenošenju „dvora“ u Kragujevac, želeo da sazida i dvorsku crkvu. Danas je ovaj hram najstarija crkvena bogomolja na području Kragujevca, gde pored ove crkve-zadužbine postoji još 11 hramova, plus obližnji manastir Divostin, koji se takođe, teritorijalno približio jezgru grada.

Spomenica je bogato ilustrovana sa fotografijama, a isporučuje se i sa CD diskom.

Broj strana: 410
Dimenzija: 30x24x3 cm
Pismo: Ćirilica

Stanje zaliha prikazano na internet stranici može se razlikovati od stanja zaliha u magacinu.  Prilikom pakovanja vaše narudžbine ukoliko utvrdimo da nekih artikala nema na stanju, naši zaposleni će vas obavestiti putem emaila i ponuditi alternativu u drugom sličnom predmetu ili vam taj artikal neće biti naplaćen.

3.500,00 RSD
  • Šifra artikla: 10142