Spomenice

Spomenica Episkopu šumadijskom Jovanu - "Takav nam arhijerej trebaše" Spomenica Episkopu šumadijskom Jovanu - "Takav nam arhijerej trebaše"
Šifra artikla: 6645
U srcu ove knjige, "Spomenica Episkopu Šumadijskom Jovanu: Takav nam arhijerej trebaše", krije se duboko poštovanje i zahvalnost prema čoveku koji je svojom posvećenošću, hrabrošću i ljubavlju postao svetionik vere i duhovne snage za nas sve. Ova knjiga je skromna odaja sećanja, gde se slavi život i..
2.800,00 RSD 4.000,00 RSD
Vladika šumadijski Sava Vuković, spomenica 2001 - 2021 Vladika šumadijski Sava Vuković, spomenica 2001 - 2021
-30 %
Spomenica dva veka stare crkve u Kragujevcu (1818-2018)
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 10142
Stara crkva poznata je još kao Miloševa crkva jer je zadužbina kneza Miloša, ali nazivaju je još i Svetotrojičnom crkvom, odnosno, Crkvom silaska Svetog Duha na apostole. Svi su nazivi legitimni. Ne slučajno, njena dva veka poklapaju se sa 200 godišnjicom od proglašenja Kragujevca za prestonicu jer ..
2.450,00 RSD 3.500,00 RSD
Valerijan Stefanović vikarni Episkop budimljanski i prvi Vladika šumadijski Valerijan Stefanović vikarni Episkop budimljanski i prvi Vladika šumadijski
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 8151
Kratka biografija Vladike ValerijanaEpiskop Valerijan (u svetu Vasilije Stefanović) rodio se u Velikoj Lešnici u Podrinju, u skromnoj trgovačkoj porodici od oca Milorada i majke Katarine 15/28. juna 1908 godine. Osnovnu školu završio je u svom rodnom mestu, šest razreda gimnazije u Šapcu 1925, B..
2.800,00 RSD 4.000,00 RSD
Izabrani bogoslovsko-istorijski radovi - Episkop Sava Vuković
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 5422
Neopaženo se sabirajte na počivalištima, čitajući sveštene knjige i pojući za upokojene Mučenike i sve Svete od veka i braću upokojenu,i izobraženje Tela Hristovog prihvatajući Evharistiju i prinoseći je u Crkvama i počivalištima, i pri upokojenju pojući im, ako su verni u Gospodu (Apostolske ustano..
1.050,00 RSD 1.500,00 RSD