Monografije

Šifra proizvoda: 260963
Autor fotografija : Zoran petrovićUrednik: Vidosav StevanovićDvojezična: srpski ćirilca / engleskiFotografije iz ove monografije nastajale su u periodu od 1997 - 2016.godine.Iz Teksta Vidosava Stevanovića:Monografija Zorana Petrovića nije zvanično viđenje Kragujevca, pravljeno za račun neke instituc..
Šifra proizvoda: 131062
Fotomonografija Duša Srbije zajedničko je delo dvojice autora, fotografa iz Kragujevca, Predraga Cileta Mihajlovića i Zorana Petrovića.Pisac teksta je Miodrag Stoilović, novinar i publicista. Urednik je Mirko Demić, književnik.Likovnu sintezu uradio je prof. Vidan Papić, a urednik fotografije je Imr..
Proizvođač: Каленић Šifra proizvoda: 10142
Stara crkva poznata je još kao Miloševa crkva jer je zadužbina kneza Miloša, ali nazivaju je još i Svetotrojičnom crkvom, odnosno, Crkvom silaska Svetog Duha na apostole. Svi su nazivi legitimni. Ne slučajno, njena dva veka poklapaju se sa 200 godišnjicom od proglašenja Kragujevca za prestonicu jer ..
Proizvođač: Каленић Šifra proizvoda: 9703
Седамдесет година од оснивања српске православне епархије Шумадијске..
Proizvođač: Каленић Šifra proizvoda: 8151
Kratka biografija Vladike ValerijanaEpiskop Valerijan (u svetu Vasilije Stefanović) rodio se u Velikoj Lešnici u Podrinju, u skromnoj trgovačkoj porodici od oca Milorada i majke Katarine 15/28. juna 1908 godine. Osnovnu školu završio je u svom rodnom mestu, šest razreda gimnazije u Šapcu 1925, B..
Proizvođač: Каленић Šifra proizvoda: 6645
Takav nam arhijerej trebaše : spomenica episkopu šumadijskom Jovanu povodom dvadesetogodišnjice arhijerejskog služenja, desetogodišnjice vladičanstva u Šumadiji i četiri decenije od rukopoloženja u čin jeromonaha.496 strana,pun kolor,tvrd povez,kartonska kutija, 3xDVD..
Proizvođač: Каленић Šifra proizvoda: 2406
Profesor dr Sreten Petković, zaslužni proučavalac pravoslavne crkvene umetnosti, napisao je likovnu monografiju o manastiru Blagoveštenju Rudničkom kod Stragara, ispunjavajući tako obećanje dato blaženopočivšem vladici Savi.72 strane, mek povez..