Sveti Nikolaj čudotvorac, mirlikijski - Nikoljdan

Sveti Nikola Čudotvorac, jedan od najomiljenijih svetitelja u Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi, slavi se 19. decembra po Gregorijanskom kalendaru (6. decembra po Julijanskom kalendaru).

Ovaj svetitelj je poznat i kao zaštitnik putnika, mornara, trgovaca, zatvorenika, siročadi, i mnogih drugih. Veruje se da je živeo u 4. veku u mestu Mira, u današnjoj Turskoj, gde je bio episkop.

Sveti Nikola je posebno poznat po svojim brojnim čudima i dobrotvornim delima, zbog čega je dobio nadimak "Čudotvorac". Njegov praznik je veliki dan u pravoslavnom kalendaru i slavi se sa posebnim poštovanjem u mnogim srpskim domovima.

Praznuje se 19. decembar (06. decembar)

Šifra artikla: 7206-01-43
Ova pravoslavna ikona izrađena je majstorski koristeći tehniku zlatotiska, koja je poznata po svojoj dubini i bogatstvu boja. Na središtu ove ikone nalazi se sveta figura, precizno i sa puno pažnje prikazana, čime se ističe duhovna važnost koju ikona predstavlja. Zlatotisak, kao tehnika koja koristi..
500,00 RSD