Kadionice

Kadionica predstavlja mali predmet namenjen za korišćenje u domovima pravoslavnih vernika za sagorevanje tamjana. U suštini, ova kadionica je manja verzija crkvene kadionice i služi sličnoj svrsi: da simbolizuje molitve koje se uzdižu ka nebu i da donese duhovni miris u prostor.

Kućne kadionice mogu biti različitih oblika i stilova, ali najčešće su:

• Izrađene od metala, kao što su mesing ili bronza, keramike ili kamena.
  • Male, pogodne za postavljanje na sto ili policu.
  • Imaju poklopac ili rešetku gde se postavlja tamjan.

U pravoslavnom domaćinstvu, kadionica se može koristiti tokom porodičnih molitava, praznika ili drugih duhovnih trenutaka. Tamjan koji se stavlja u kadionicu može biti sličan onome koji se koristi u crkvi, a sagorevanje tamjana donosi osećaj svetosti i povezanosti s crkvenim bogosluženjem.

Korišćenje kućne kadionice je način da se duhovni život crkve prenese u svakodnevni život vernika, podsećajući ih na njihovu veru i duhovne obaveze.

Proizvođač: Anbesa Šifra artikla: 13317
Inspirisana  tradicijom, ova kadionica nije savršena samo za briket od 20 mm do 50 mm, već će dodati i element dizajna vašem domu. Kadionicu proizvode vešti majstori, sa strašću i pažnjom za svaki detalj proizvodnog procesa. Osnova je od drveta, a čaša od kovanog i brušenog bakra...
7.500,00 RSD
Šifra artikla: 11539