Žitija Svetog Simeona i Svetog Save

Novo -20 %
Žitija Svetog Simeona i Svetog Save

Danas se u srpskom narodu malo zna o našim najsvetijim, pre svega duhovnim, a onda i državotvornim roditeljima, Svetom Simeonu Mirotočivom (Stefanu Nemanji) i Svetom Ravnoapostolnom Savi, učitelju puta koji vodi u život večni i prvom arhiepiskopu srpskom. Možemo reći da su nam deca i omladina duhovno „osakaćena" neznanjem punote delanja pomenutih srpskih Svetih bogougodnika. Proslave Svetog Save u školama, medijima i državnim institucijama često ne govore o onome što su Sveti Sava i njegov Sveti otac stvarno bili - pravoslavni hrišćani u svoj punoći tih reči: ljudi okrenuti Bogu, večnom i neprolaznom životu, Carstvu Nebeskom, Crkvi, ljudi duboko moralni, čisti, molitveni, ljudi velikog podviga. NJihova duhovna dela, moralna načela, kao i zadužbine i dan danas su nakon 800 godina najlepši ukras srpskog roda.

Dvesta godina vladavine Svetih Nemanjića je zlatno doba srpske istorije. Od Svetog Nemanje do Svetog mučenika Cara Uroša većinu vladara je Bog proslavio kroz Svete mošti i čudotvorenjem istih blagodaću Duha Svetog.

Čitajući žitija ostalih Svetih Nemanjića, na mnogo mesta nalazimo kako oni traže uzor u Svetom Simeonu i Svetom Savi i često u odsudnim momentima za srpske zemlje (u bitkama i sl.) prizivaju molitveno zastupništvo Božijih ugodnika Svetog Save i Svetog Simeona pred Tvorcem i Majkom Božjom...

Izdavač:  Crkva Svetog Save Srpkog
Strana: 261
Povez: Tvrd
Pismo: Ćirilica
Godina izdanja: 2016.

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
Ova ponuda završava se za:
Dan
Sat