Zbog aktuelne situacije sa COVID-19, može doći do kašnjenja u isporuci naručenih artikala.

Teologija ikone i crkveno stvaralaštvo

U saradnji sa Ministarstvom vera i dijaspore republike Srbije u okviru projekta "Unapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije", kao dela programa "Ostvarivanje saradnje države sa crkvama i verskim zajednicama", izdavačka ustanova Eparhije šumadijske "Kalenić" objavljuje zbornik "Teologija ikone i crkveno stvaralaštvo" u kojem su zastupljeni tekstovi koji unapređuju teološko razumevanje i umetničko stvaralaštvo u oblasti ikonopisa, freskopisa i drugih oblika vizuelnog izražavanja. Reč je o radovima najistaknutijih savremenih stvaralaca i teoretičara crkvenog slikarstva iz različitih zemalja i različitih pomesnih Crkava, što doprinosi sagledavanju razlika i sličnosti kultura unutar savremenog Pravoslavlja kao i potpunijem sagledavanju kompleksne crkvenoumetničke problematike.

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
Captcha