Put ka spasenju - Sveti Teofan Zatvornik

”Put ka spasenju” (1869) Sv. Teofana Zatvornika jedna je od najvažnijih knjiga pravoslavne podvižničke literature ne samo 19. veka, već i čitave novovekovne istorije Pravoslavne Crkve. U ”Putu ka spasenju”, knjizi putevoditeljski izloženih pouka o crkvenom obrazovanju i uzrastanju ličnosti, Svetitelj razmatra i objašnjava tri stepena razvoja hrišćanskog života u čoveku: započinjanje hrišćanskog života (u Sv. Tajni Krštenja), pokajničko samoispravljanje i očišćenje (u Sv. Tajni Pokajanja), bogougodno življenje i živo bogozajedničenje (u Sv. Tajni Evharistije i Pričešća, pre svega), i kroz to izlaže put i način, tj. opitnu pravoslavnu metodologiju dostizanja istinskog hrišćanskog života blagodatno-podvižničke sabranosti, straženja i trezvenja.

Knjiga ”Put ka spasenju” je namenjena svima koji se dublje zanimaju za hrišćanski podvig zadobijanja Duha Svetoga i Carstva Božijeg sa naporom (Mt. 11, 12), za podvižničku psihologiju i psihoterapevtiku Pravoslavne crkve, a ponajviše onima koji delatno teže crkvenom životu u Hristu - životu pokajanja, očišćenja i prosvetljenja; životu bogoopštenja i bogopoznanja, koji, po sabornom opitu Otac Crkve, jeste jedini istiniti put spasenja-oboženja.

Zbog različitih faktora koji utiču na jačinu i svetlinu ekrana, kao i zbog prilagođavanja boja tokom proizvodnje, ne možemo garantovati da će slika prikazana na našem sajtu biti u potpunosti identična predmetu u prirodnom ambijentu.

Iako ćemo se truditi da naši prikazi budu što verniji, molimo vas da imate u vidu da se boje, sjaj i drugi faktori mogu razlikovati u zavisnosti od postavki vašeg ekrana i osvetljenja prostora u kojem se nalazite. Uvek smo tu da odgovorimo na vaša pitanja i pružimo dodatne informacije o proizvodu ako vam je potrebno.

• Stanje: 1
  • Šifra artikla: 10710