Zbog aktuelne situacije sa COVID-19, može doći do kašnjenja u isporuci naručenih artikala.

Manastir Đurđevi stupovi

Đurđevi Stupovi u Starom Rasu, jedan od najstarijih manastira u nekadašnjem prestonom području srednjevekovne Srbije, koji je podigao Stefan Nemanja u prvim godinama posle stupanja na presto velikog župana, svojom siluetom dominira dolinama Raške i Deževe. Nalazi se oko 4 km severozapadno od Novog Pazara. Silueta jedne impozantne kupole posađene na moćno postolje stubaca, lukova i zidova izgleda veličanstveno - vidi se sa desetine kilometara daljine. Manastir je podignut na samom vrhu istaknutog uzvišenja, a osobena arhitektura crkve Svetog Đorđa sa dve kule zvonika - stlpa - odredila je kasniji naziv i crkvi i manastiru - Đurđevi Stupovi.

www.zaduzbina-nemanjica.rs

Minijatura je izrađena od gipsa, ručno obrađena i ručno obojena.

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
  • Težina sa ambalažom: 700.00 gr