Zbog aktuelne situacije sa COVID-19, može doći do kašnjenja u isporuci naručenih artikala.

Tragovima pisma - Rodoljub S. Kubat

Sveto pismo je knjiga koja je još od početka Crkve – najpre kao Stari Savez, a potom i Novi – nadahnjivala veru i usmeravala razum hrišćanskih mislilaca i teologa. Za Pismo se može reći da predstavlja najdublji izraz samosvesti Crkve, i osnovni korektiv u bogosluženju, dogmatskoj teologiji, askezi, kanonskoj tradiciji, ikonografiji itd. pripadalo je Pismu. Nemeriv je i neprocenjiv njihov značaj u svakodnevnom životu verujućih ljudi. To isto može se reći za celokupnu svetsku kulturu, bilo da se radi o filosofiji, umetnosti, književnosti, muzici ili pravu. Stalno i iznova Pismo je izvor životnog nadahnuća i okvir razumevanja najdubljih dimenzija života. Ipak, za dublje razumevanje Pisma potrebno je, pored uobičajenog čitanja, uložiti dodatan napor u želji da se ono bolje razume. Razumevanje Pisma je neprestano traganje za Reči Božijom, koju je on saopštio preko proroka i apostola, a Crkva je prepoznala kao svoje Svete spise. Razumevanje smisla života, i osmišljavanje smisla, kao orjentacionog znaka na putu razumevanja smisla, slikovito se može iskazati: to je hod tragovima Pisma.

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
  • Težina sa ambalažom: 350.00 gr