Akcioni plan za COVID-19

Sveće za Dikirije i Trikirje (1 kg)

Uskoro
Sveće za Dikirije i Trikirje (1 kg)

U jednom kilogramu nalazi se 20 sveća.

Dužina sveća 53 centimetara.

Dikirije (grč. δικήριον – koji ima dvostruku silu, moć ili vlast) – svešteni svećnjak sa dve ukrštene sveće koji se koristi samo u arhijerejskoj liturgiji. Prema crkvenim tumačenjima dve sveće predstavljaju dvojnu prirodu Isusa Hrista (ljudsku i božansku). Za vreme bogosluženja arhijerej trikirijem i dikirijem blagosilja narod.

Trikirije (grč. τρικήριον – koji ima trostruku silu, moć ili vlast) – svešteni svećnjak sa tri ukrštene sveće koji se koristi samo u arhijerejskoj liturgiji. Prema crkvenim tumačenjima tri sveće predstavljaju tri lica Sv. Trojice. Za vreme bogosluženja arhijerej trikirijem i dikirijem blagosilja narod.

Stanje zaliha prikazano na internet stranici može se razlikovati od stanja zaliha u magacinu.  Prilikom pakovanja vaše narudžbine ukoliko utvrdimo da nekih artikala nema na stanju, naši zaposleni će vas obavestiti putem emaila i ponuditi alternativu u drugom sličnom predmetu ili vam taj artikal neće biti naplaćen.

2.500,00 RSD
  • Stanje: Uskoro