Obaveštenje o isporuci.

Mati Teosemna - Monahinja Marija

Život voljene mati Teosemni bio je ispunjen mučeničkim podvigom, samoodricanjem, tihovanjem i poniznošću. Njenu ličnost i vrline nije moguće opisati rečima, jer su nedovoljne da iskažu uravnoteženost i blagodat osobe koja je govorila ćutanjem.

Mati Teosemni, u svetu Anastasija Arista Dmica, rođena je 1938. godine u Larisi kao treće dete od pobožnih roditelja. Kada joj je bilo četiri godine izgubila je oca, a brigu o porodici preuzela je njena majka, poreklom iz istočne Romilije, koja je bila veoma pobožna.

Još od detinjstva, gajila je veliku ljubav prema Hristu i Crkvi; sa neobično velikom revnošću za svoj uzrast hitala je na službe i svenoćna bdenija. Učestvovala je u crkvenim, omladinskim aktivnostima i od najranijih godina želela da postane misionar.

Završila je školu Crvenog Krsta i dobila zvanje medicinske sestre. Diplomirala je sa najboljim ocenama. Ali, iz revnosti, izabrala je monaški put, kako bi služila ljudima u njihovom bolu.

Godine 1966. postala je monahinja na Meteorima. Svojom poslušnošću i podvigom svima je bila primer. Na početku njenog monaškog puta snašle su je neočekivane nevolje, ali se sa njima borila mudro, tiho i ponizno.

Godine 1976. sa blagoslovom njegovog preosveštenstva Mitropolita kidonijskog i apokorinskog g.Irineja, mati Teosemni je sa još dve monahinje prešla u Haniju. Iz temelja je počela da obnavlja zapušteni manastir Hrisopigi. Dvadeset četiri godine radila je u tišini, u savršenom samoodricanju. Njeno duhovno prisustvo i njen podvig služili su mnogima kao ohrabrenje, da svoj život posvete Ženiku Hristu, a ona ih je rukovodila i duhovno izgrađivala u Gospodu.

Cena u bodovima: 450
  • Nagradni bodovi: 4