Obaveštenje o isporuci.

Dogma - osnov života u istini - Zdravko Peno

U svesti ljudi izvan Crkve dogma se najčešće poistovećuje sa teorijskom formulom i konzervativnim načelom, upravo suprotno njenom pravom značenju. Ona svedoči o životu koji oslobađa i spasava čoveka od svakog vida formalizma i konzervatizma, a da pritom ne vodi u drugu krajnost – liberalizam bez ontološkog sadržaja. Iskustvo Crkve u svakom naraštaju potvrđuje Hristovo zaveštanje da nema slobode bez Istine: poznaćete istinu i istina će vas osloboditi (Jn. 8, 32). Život u Istini prevashodno podrazumeva pobedu nad smrću, tim poslednjim neprijateljem čovekovog postojanja (1. Kor. 15, 26), koji porađa sve druge vidove otuđenosti.

Cena u bodovima: 950
  • Nagradni bodovi: 9