Obaveštenje o isporuci.

Bog će pomoći ako ima kome: Životopis i pouke patrijarha Pavla

Patrijarh Pavle je bio poglavar Srpske Crkve u najteže dane našeg naroda, izloženog „ratu Vol Strita protiv Vizantije“, kako je to definisao jedan zapadni novinar. Ipak, uprkos svemu, on je ostao čovek među ljudima Nebeske Srbije, dostojan naših svetih predaka, svetilnik za potomke. Ova knjiga ga ne predstavlja samo kao poglavara Crkve, nego, pre svega i iznad svega, kao duhovnog pastira, čije pouke nam otvaraju um i srce da shvatimo da će Bog pomoći, ako bude imao kome da pomogne.

Tajna života patrijarha Pavla bila je u njegovom krajnjem smirenju. Živeći u doba kad su se Srbi, što zbog svojih greha, što zbog mržnje bezbožne Imperije, našli na udaru zla, on je svojim životom pokazao šta znače reči Svetog aposotola Pavla o sili Božjoj koja se otkriva u nemoći. Knjiga o njegovom životu i poukama sveodiči da nas, i danas, vodi blaga ruka Svetoga Save, i da živimo Kosovskim zavetom kneza Lazara.

Strana: 328
Povez: tvrdi