Svešteničke kadionice

Svešteničke kadionice su posebni liturgijski predmeti koji se koriste u srpskoj pravoslavnoj crkvi tokom bogosluženja. One se koriste za liturgijsko kadenje, što je ceremonijalno korišćenje tamjana, suvih biljaka ili smole koje sagorevaju da bi stvorile mirisni dim.

Tokom bogosluženja, sveštenik koristi kadionicu tako što uzima malu količinu tamjana iz posude, stavlja ga na žar u kadionici i zatim lagano pokreće kadionicu da bi dim se širio prema ikonostasu, oltaru, vernicima ili prostoru crkve. Ova ceremonija ima simboličko značenje i predstavlja molitvu, obožavanje i širenje duhovnosti kroz miris tamjana.

Kadionica se koristi tokom različitih bogosluženja u pravoslavnoj crkvi, kao što su liturgija, večernja molitva, jutarnja molitva, opelo ili drugi crkveni obredi. Tamjan koji sagoreva u kadionici ima svoje simbolično značenje, predstavljajući molitve vernika koje se uzdižu ka Bogu, čišćenje i posvećenje prostora, kao i odbijanje negativnih sila.

Svešteničke kadionice su dragoceni liturgijski predmeti u srpskoj pravoslavnoj crkvi i imaju svoje mesto u bogosluženju i duhovnom životu vernika.

Šifra artikla: 12990-50
Ovaj duhovni artefakt ima jednostavan, ali simboličan dizajn, sa stabilnom bazom i posudom za tamjan. Na stranama kadionice nalaze se ukrasni elementi i verski simboli koji odražavaju našu veru.Kadionica je namenjena za paljenje tamjana, čime se stvara poseban duhovni ambijent. Dim koji se stvara to..
Šifra artikla: 12990-20
Metalna sveštenička kadionica sa zvoncima je religijski predmet koji se obično koristi u hrišćanskoj praksi kao deo obreda kađenja. Sastoji se od metalne posude koja se obično drži na lančićima, a unutra se nalaze briket i tamjan koji se pale kako bi se stvorio dim.Kadionica ima i nekoliko zvončića,..