Skufija - ruska

Skufija je poseban vrsta monaške kape koja se nosi u srpskoj pravoslavnoj crkvi. Takođe se naziva i "klobuk" ili "monaška kapa". Skufija je karakteristična po svom obliku i stilu.

Skufija obično ima okrugli oblik i izrađena je od mekog materijala, poput tkanine ili tkanog konca. Može biti različitih boja, ali je najčešće crna, što simbolizuje pokornost i skromnost.

Skufija se nosi od strane monaha i monahinja kao deo monaške odeće. Ona pokriva glavu i često deo vrata, ostavljajući lice vidljivim. Skufija ima svoje duhovno značenje i simbolizuje poslušnost, skromnost i odricanje od svetovnog života.

Skufija je važan element monaškog identiteta i izražava posvećenje monaha ili monahinje Bogu i monaškom životu. Njeno nošenje označava ulazak u monašku zajednicu i život u skladu sa monaškim pravilima i duhovnim vrednostima.

Važno je napomenuti da nošenje skufije nije ograničeno samo na srpsku pravoslavnu crkvu, već je rasprostranjeno u mnogim pravoslavnim tradicijama. Izgled i stil skufije mogu varirati u zavisnosti od crkvenih redova, monaških redova ili lokalnih običaja.
Šifra artikla: 10281
Ova ruska skufija je autentična kapica deo monaške tradicije u Ruskoj pravoslavnoj crkvi. Izrađena je sa posebnom pažnjom prema tradicionalnom izgledu i duhovnom značenju.Elegantan Dizajn: Skufija ima karakterističan oblik sa širokim obodom i dolazi u crnoj ili tamnosmeđoj boji. Njena svrha je zašti..