Zbog aktuelne situacije sa COVID-19, može doći do kašnjenja u isporuci naručenih artikala.

Blog RSS Feed

15 Dec Sveti Nikolaj - Nikoljdan
zecevic 0 223
Sveti Nikolaj je rođen u gradu Patara u Maloj Aziji, u oblasti (provinciji) koja se zove Likija, na jugozapadu Turske, gde je zapljuskuje Sredozemno i Egejsko more.  Patara je bilo sudijsko sedište rimskog guvernera, provincije Likije i glavna Likijska luka, smeštena na ušću reke Ksantos, tu je postojao i istoimeni grad Ksantos, koga istoričar Stra..
21 Oct Prepodobna mati Paraskeva
zecevic 0 709
Ova divna svetiteljka je bila srpskog porekla, i rođena je u gradu Epivatu u  blizini Carigrada (Istanbula) na kraju 10. veka. Roditelji njeni su bili imućni i pobožni, te su svoju decu, Petku i njenog brata Eftimija, vaspitavali u hrišćanskom duhu. NJen brat se zamonašio i bio je episkop. Paraskeva (na grčkom Paraskevi) znači Petka (Petak). Posle ..
14 Oct Sveti apostol i jevanđelista Luka
zecevic 0 362
Sveti apostol i jevanđelista Luka bio je lekar, slikar i prijatelj apostola Pavla. Sveti apostol Luka je pripadao broju sedamdesetorice Hristovih apostola. O tome on sam govori u Evanđelju svom: Izabra Gospod i drugih Sedamdesetoricu, i posla ih po dva i dva pred licem svojim u svaki grad i mesto kuda šćaše sam doći (Lk. 10, 1). Sveti Luka, naoruža..
07 Oct Pravoslavni rečnik
admin 0 2018
Alfa i Omega. Prvo i zadnje slovo grčke azbuke, kako kaže Sveto Pismo "Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i Koji beše i Koji će doći, Svedržitelj.” (Otkr.1:8). Ona takođe simbolizuju monogram Hrista.Anatema. Duhovna kazna izopštenja onih koji odbacuju ili izopačuju osnovne istine o veri. Crkva isto može baciti anate..
30 Sep Šta je parastos (zadušnice)?
zecevic 0 6801
Smrt je strašna i užasna stvar, a pogotovu smrt neke veoma drage osobe kao što je to majka ili otac. Da li postoji rešenje problema smrti, postoji. A to rešenje je dao Gospod Isus Hristos. Sva mudrovanja ljudska, sve filosofije i sve religije ovoga sveta pokušavale su i pokušavaće da reše najveću misteriju, najveću tajnu, tajnu smrti. Od kada se čo..
20 Sep Vozdiženje časnog krsta - Krstovdan
zecevic 0 310