Riba može biti veoma inspirativna i izuzetno ukusna, kao što su ovi kroketi od oslića.

Potrebno:

 • 500 g Frikom oslić fileti
 • 2 mlada crna luka
 • 150 g pirinča
 • 350 ml tople vode
 • 50 g Frikom kukuruz šećerac
 • 450 g Frikom Mediteranske mešavine
 • 1 pečena crvena paprika
 • 3 čena belog luka
 • 2 kašike limunovog soka
 • 1/2 kašičice suvog bosiljka
 • morska so, biber, suvi začin

Filete Frikom odmrznutog oslića posolite i pobiberite, pa isecite na manje komade i na pari kuvajte, oko 10 minuta. Filete je dovoljno da začinite sa jedne strane. Obarene filete ostavite da se ohlade, pa očistite od koščica i u činiju nadrobite.

Priprema pirinča: Sipajte u vok 2 kašike maslinovog ulja, pa propržite iseckan mladi crni luk, a onda dodajte pirinač, začinite suvim biljim začinom, propržite i nalijte toplom vodom. Poklopite i kuvajte oko 15 minuta. Nakon tog vremena, dodajte margarin i promešajte da se istopi. Ostavite da se ohladi, pa onda dodajte Frikomov kukuruz šećerac, izgnječen beli luk i iseckanu papriku. Promešajte pa dodajte pripremljenu ribu. Smesu može dodatno ohladiti ili odmah vlažnim rukama oblikovati krokete. Svaki kroket uvaljajte u prezle, još malo oblikujte i još jednom uvaljajte. Pržite na zagrejanom ulju dok ne porumene. Krokete vadite na ubrus, da upije višak masnoće.

Napomena: Najbolje da ih ostavite u frižider da se malo ohlade i stegnu pre nego što krenete da ih pržite, a možete ih čak i zamrznuti.

Mediteranska mešavina: Na pari skuvajte mediteransku mešavinu, oko 10-15 minuta, posolite, pobiberite i pospite suvim bosiljkom. Servirajte uz krokete, kao i uz pirinač.

 1. Da li ste znali da je riba jedna od najzdravijih namirnica? Redovnom  konzumacijom ribe  poboljšavate svoje zdravlje.
 2. Da li ste znali da oslić  ima nizak sadržaj masti i idealan je izbor za osobe koje su na dijetalnoj ishrani?
 3. Oslić je odličan izvor kalcijuma, magnezijuma, selena, cinka, gvožđa i fosfora
 4. Frikom riba je sveže smrznuta i dostupna tokom cele godine.

Autor
Miroslava Minja Bogdanovski